BİZİ TAKİP EDİN
22 AĞUSTOS 2015 / 12:06

Yazarlar Okullarda 2015

YAZARLAR OKULLARDA

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın başkanlık ettiği toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürleri, Yazarlar Okullarda Projesi İlçe Koordinatörleri, Yayın Birlikleri temsilcileri, Yayınevi Temsilcileri ile şair ve yazarlar katıldı.

Üç bölümden oluşan toplantının ilk bölümünde ilçe koordinatörleri ile yayınevleri temsilcileri birbirileri ile proje hakkında detaylı görüşme fırsatı buldular. Birçok yayınevinin katılım sağladığı toplantıda koordinatörler, yayınevlerine doğrudan ulaşabilmenin verdiği memnuniyeti dile getirdiler.

Toplantının ikinci bölümünde ise, etkinliğe ev sahipliği yapan Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın’ın selamlama konuşması vardı.. Ardında İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız katılımcılara seslendi. Yıldız'ın ardından Basın Yayın Birliği Başkanı Sayın Münir Üstün kürsüye çıktı ve böyle bir projeyi İstanbul’a kazandırdığı için Muammer Yıldız’a müteşekkir olduklarını dile getirdi. Ardından Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Kenan Kocatürk konuşmalarını gerçekleştirdi. Yazarlar Okullarda Projesi’ni çok önemsediklerini belirterek bu projede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından üçüncü ve son bölüme geçildi. Son bölümde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürüm Muammer Yıldız’ın yönetiminde soru-cevap ve değerlendirme gerçekleşti. Yayınevleri temsilcileri ile yazar ve şairler, proje hakkında görüşlerini dile getirdiler. Yazarlar Okullarda Projesi İlçe Koordinatörleri sahada karşılaştıkları durumları İl Milli Eğitim Müdürüm Yıldız’a bizzat ilettiler.

Muammer Yıldız’ın kapanış konuşmasının ardından toplantı sona erdi. Toplantı sonrası ilçe koordinatörleri ile yayın evi temsilcileri görüşmelere devam etti.