BİZİ TAKİP EDİN
Yayın Dünyası Dergisi 15 MART 2019 / 17:38

YAYIN DÜNYASI DERGİMİZİN 10. SAYISI ÇIKTI

YAYIN DÜNYASI Dergimizin 10. Sayısı çıktı.
Basın Yayın Birliği’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığı; Avrasya Kitap Festivali’ni kapaktan veren Yayın Dünyası dergimizin 10. Sayısı raflarda yerini aldı. Adana Fuarının hemen sonunda, Üsküdar, Avrasya, Isparta, Ankara, ve Samsun kitap fuarları zamanında Yayınlanan dergimizin dosya konusunu Dünya Fuarları oluşturuyor.
 
Dünyada fuarlar bir moda mı, gelip geçici mi? yoksa eskimez (kadim) bir kavram olarak hayatımızın içinde yaşamaya devam mı edecek? diye sorarak başlıyor dosya konusuna, Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek. Ve devamında cümlesini şöyle tamamlıyor: Buna net bir cevap veremesek te fuarların düzenlendiği şehre ekonomik katkı verdiği şüphesiz. 2008 Frankfurt fuarından itibaren, Londra, Pekin, Seul, Selanik ve Meksika gibi pek çok şehri ziyaret eden ve fuara katılan Emrah Kısakürek; bazı fuarların kan kaybedip küçülmesine rağmen gittiği her fuarda, yeni bir şeyler öğrenmenin heyecanını paylaşıyor yazısında.
 
Dünya Fuarları nereye gidiyor, Yurtiçi ve Yurtdışı fuarların Yayıncılık sektörüne etkileri nelerdir?
Sorularını ise Süleyman Bayrak, Hanife İçten, Anıl Ural, Cemran Öder ve Atıf Gönenç bizler için değerlendirdi.
Genel Yayın Yönetmeni Adem Koşkulu’nun PTT Kargo ile yapılan, BYB ve TBYM üyelerinin tamamının faydalanacağı taşıma sözleşmesi müjdesini de dergi yaprakları içinde bulabileceksiniz.
 
İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran ile yapılan “Bize Göre İstanbul Bir Kitap Başkentidir” serlevhalı yazısı okunmaya değer. Röportajı bizim için hazırlayan Esra Ceceli.
 
Dergi sayfaları arasında, tecrübeli yayıncılardan Mustafa Doğru ve Halil Çelik’in masaya yatırdığı “Dağıtım ve Dağıtımcı” konuları da yayımcılar için önemini koruyan meselelerden. Son olarak yüzde 8 KDV muafiyetiyle ilgili kanun maddesine yer verilen dergimiz, böylece okurlar için bir müjdeli haber ile sayfalarını tamamlamış oluyor. 

Yeni sayılarda görüşmek üzere.