BİZİ TAKİP EDİN
Üyeler 16 EYLÜL 2015 / 00:00

YEDİTEPE YAYINEVİ

2002 yılında kurulan yayınevimiz, uzun süredir tarih alanında yaptığı yayınlarla kültür hayatına önemli katkılar yapmaya devam ediyor. Yayın dünyasına girdiğimiz günden beri kısa süre içerisinde bu alanın en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Yeditepe, artık tarih alanında kendini kanıtlamış, yayın dünyasında belli bir yere gelmiştir. Yayınevi olarak benimsediğimiz objektiflik ilkesiyle, kurulduğumuz günden itibaren geçmişimizi doğru anlayıp bugünün meselelerini doğru değerlendirebilen, yarınlarına daha sağlıklı bakabilen bir okur kitlesi oluşturma çabasındayız. Bu doğrultuda; alanında uzman kişilerin, akademik ciddiyet ve titizlikle hazırlanan eserlerini, geniş bir okuyucu kitlesinin beğenisine sunmaya devam ediyoruz.

Özellikle tarihin belli başlı konularında, okuyucular nezdinde akla ilk gelen isimlerin bizlerle beraber olmaları ve yayınevimiz bünyesinde eserlerini okuyucularla buluşturmaya devam etmeleri, başarımızın artarak devam etmesini sağlıyor.
Yayınevimiz, yaptığı yayınlarla ilk çağlardan günümüze değin tarihin kapılarını aralamakta; tarihe damgasını vuran olayların perde arkasına, halkların ve devletlerin dönüm noktalarına, liderlerin hayat hikayelerine, ideolojilerine ışık tutmaktadır. Yayın dünyasında aktif bir şekilde yer alan yayınevimiz, 500’ü aşkın tarihin faklı dönemleri ile ilgili kitaplar yayınlamıştır. Yayınladığı kitaplar dünyanın bilinen üniversitelerinin kataloglarında yer almış ve uluslararası dillerde aynı alanda, farklı yazarlara ait en az 20 kitabı bulunmaktadır. Bu minvalde, Yeditepe Yayınevi, tanınmış, uluslararası alanda saygın bir statüye sahiptir. Yayınevimiz 19 yıllık bir yayınevi olup, bugüne kadar yerli ve yabancı yazarlardan oluşan kadrosuyla yayın yaptığı gibi İngilizce, Almanca, Fransızca, Boşnakça, Korece, Sırpça, Çince ve Arapça gibi çeşitli dillere çevrilen ve yayınlanan eserleri vardır.

ETİKETLER : YEDITEPE-YAYINEVI