BİZİ TAKİP EDİN
23 ŞUBAT 2019 / 21:25

ULUSLARARASI AVRASYA KİTAP FESTİVALİ AVRASYA GÖSTERİ VE SANAT MERKEZİ'NDE KİTAPSEVERLERLE BULUŞTU

Basın Yayın Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen "Uluslararası Avrasya Kitap Festivali" Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde kitapseverlerle buluştu.

Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT, İstanbul Ticaret Odası ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen festival İçin saat 11.00 de bir açılış töreni gerçekleştirildi.

BasYayBir Başkanı Emrah Kısakürek, açılış konuşmasında, festivali destekleyen kişi ve kurumlara teşekkür ederek, "Festivale 200'ün üzerinde yayınevi ve marka iştirak ediyor. 9 gün boyunca imza günleri, konferanslar ve etkinliklere yer verilecek. 72 Ülke ve 200 Yabancı Yayıncı telif alışverişi için yerli yayıncılarla buluşacak. Usta kalem Mustafa Kutlu’nun onur yazarı olduğu festivalimizin TEMA’sı da “Bir Uzun Hikaye” olarak belirlendi. 2019’un Fuat Sezgin yılı olması sebebiyle, festivalde Fuat Sezgin anma etkinlikleri de yer alacak. Dolu bir program olmasını diliyoruz.” diye konuştu
Açılıştan sonra stantları ziyaret eden Kültür Turizm Bakan Yardımcısı İbrahim Er'e,  İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyet Başkanı Bilal Erdoğan,  Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek, İl Kültür Turizm Md. Coşkun Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Yayıncılar ve kitapseverler de eşlik etti. Açılışta hatırda kalan güzel karelerden biri de çocukların kitaplara olan ilgisiydi.