BİZİ TAKİP EDİN
22 AĞUSTOS 2015 / 11:59

Siirt Kitap Fuarı Başlıyor

Siirt Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

1. Siirt Kitap Fuarı, "Bir Kitaptır Siirt, Üç Dilde Yazılan" sloganıyla 20 Eylül Cuma günü kapılarını tüm kitapseverlere açıyor. 25 Eylül'e kadar sürecek olan fuar 10.00 - 21.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

60 seçkin yayınevinin katılımıyla gerçekleşecek olan fuarın onur konuğu Hilmi Yavuz. Pek çok değerli yazarın söyleşiler, konferanslar ve imza günleri düzenleyeceği fuara M.Nuri Yardım, Mümtaz’er Türköne, Yavuz Bahadıroğlu, Senai Demirci, Sibel Eraslan, Emine Uçak Erdoğan, Erhan Afyoncu, Bejan Matur, Mustafa Armağan, Abdullah Yıldız, İhsan Süreyya Sırma, Tarık Tufan, Bestami Yazgan, Sinan Yağmur, Bülent Parlak, Bilal Sami Gökdemir, Murat Menteş gibi isimler katılıyor.

Siirt Valiliği’nin düzenlediği ve Basın Yayın Birliği’nin kurumsal destek verdiği fuarın organizasyonu kitap fuarları konusunda deneyimli İlke Ajans tarafından yapılıyor.

Bölgesinin en güçlü ve en kapsamlı kitap fuarı olmayı amaçlayan Siirt Kitap Fuarı, hiçbir ayrım gözetmeksizin her yaş grubundan, her düşünce ve meslekten insanı bir araya getirmeyi amaçlıyor. Siirt'in en önemli özellikleri olan kardeşliği, dostluğu ve birlikteliği pekiştirmeyi hedefliyor.

Türkiye'nin kültür - sanat alanında önemli yerel yönetim hizmetlerinden biri olacak Siirt Kitap Fuarı, yalnızca Siirt için değil, komşu iller ve ilçeler için de bir ilki temsil edecek ve bölgenin kitap fuarı olacak. Çevredeki tüm il ve ilçelerden kitapseverler fuarı ziyaret edebilecekler.