BİZİ TAKİP EDİN
22 AĞUSTOS 2015 / 12:05

ITEF Üyelerini Ağırladık

Ülkemizin ilk uluslararası edebiyat festivali olan İTEF, bu yıl Türk Edebiyatı’nın dünya yayıncılarına tanıtılması amacıyla profesyonel yabancı yayıncıları ülkemize davet etti.

Basın Yayın Birliği ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu programda yönetim kurulu üyelerimiz ve yabancı yayıncılar Sultanahmet'teki Rast Otel’de öğle yemeği için biraraya geldi.

Öğle yemeğinin ardından Basın Yayın Birliği Genel Koordinatörü Burak Yılmaz tarafından her iki kurumun işleyişi, aktiviteleri ve projelerini kapsayan bir sunum yapıldıktan sonra yayıncıların Türkiye yayıncılık sektörü ve kurumlarımız hakkında soruları cevaplandı.

Uluslararası ilişkilerimizin sağlamlaştırılması ve Türkiye yayıncılığının tanıtımı açısından oldukça verimli geçen buluşmada dünyanın pek çok farklı kesiminden yer alan yayıncılar şu isimlerden oluştu:

Bettina Wörgötter, Carlos Castillo, Claudia Tarolo, Daniel Seton, Dejan Trajkoski, Hripsime Madoyan, Irine Chogoshvili, Kamaljit K. Sood, Ketevan Kighuradze-Abramishvili, Ketevan Kighuradze-Abramishvili, Maya Jaggi, Manuel Quirin, Medea Metreveli, Ketevan Dumbadze, Olya Chychynska, Richard Aaro, Ruth Kumpmann, Tamer Said, Feyza Howell.