BİZİ TAKİP EDİN
HAKKIMIZDA 07 EKİM 2019 / 10:02

YÖNETİM KURULU TANITIM

Basın Yayın Birliği Derneği Yönetim Kurulu

8 Temmuz 2021 Tarihli 14. Olağan Genel Kurulda Seçilen
BASIN YAYIN BİRLİĞİ DERNEĞİ  YÖNETİM KURULU
Mustafa Karagüllüoğlu, Emrah Kısakürek, Süleyman Bayrak, Bülent Oktay, Halil Çelik, Neslihan Kurt Özçetin, Şamil Kömürcü, Eren Kahraman, Mustafa Yabanigül


                                                                                                                

MUSTAFA KARAGÜLLÜOĞLU - BAŞKAN
mustafakaragulluoglu@gmail.com
1973 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi bölümünde 2005 yılında tamamladı. 1997 yılında İz Yayıncılık bünyesinde pazarlama departmanında çalışmaya başlayarak sektöre ilk adımını attı. 2000 yılında yayın faaliyetlerine başlayan Yeditepe Yayınevi firmasının kuruluşundan bugüne kurucu ortağı ve genel müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu görevi bağlamında yayınevinin genel yayın politikasını oluşturup tanıtım ve satış ağı çalışmalarını yürütmüş, yayınevini sivil toplum çalışmalarında ve özel ortamlarda temsil etmiştir. 2004 yılında Ataç Yayınları ismiyle 2. markasını ve kitapadresi.com internet sitesini kurmuş, 2013 yılında da Tezkire dergisini ve Tezkire Yayıncılık'ı yayın dünyasına tekrar kazandırmıştır. Basın Yayın Meslek Birliği ve Basım Yayın Derneği üyesi olup Basın Yayın Birliği'nin genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.HALİL ÇELİK - MUHASİP ÜYE
halil@celikyayinevi.com
1976 yılında İstanbul’da doğdu.1994 yılında Bakırköy İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.Lisans eğitimini 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı.Aile şirketi olması hasebiyle küçük yaşlardan itibaren kitap ve yayıneviyle hep içiçe bulundu. Çelik Yayınevinin 3.kuşak temsilcisidir.1999 yılından itibaren Çelik Yayınevi’nin çeşitli departmanlarında görev aldı.
2006 yılında Aden Yayınevi,2011 yılında İlk Harf Yayınevinin kuruluşlarında bulundu. 2009 yılında İstanbul Ticaret Odası 30 numaralı Basım Yayın Medya Komitesinde yeraldı.2013 yılında İstanbul Ticaret Odası 32 numaralı Basım Yayın Komitesi Başkan yardımcılığına ve Meclis üyeliğine seçildi. Halen Çelik Yayınevi’nin Genel koordinatörlüğünü yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 


SÜLEYMAN BAYRAK - Başkan Yardımcısı
25.08.1965 yılında doğmuştur. Ordu’lu  olan Süleyman Bayrak evli ve iki çocuk babasıdır. Uluslararası  ‘’INLPTA’’ tarafından onaylanmış   4 kıta ve 35 ülkede  geçerli olan; NLP PRACTİTİONER, NLP MASTER  PRACTİTİONER, NLP TRAİNER ile NLP  KOÇLUK MASTER ve NLP KOÇLUK TRAİNER uzmanlık eğitimlerine katılmış ve sertifika  almaya hak kazanmış olan Süleyman Bayrak bu alanda programlar açmaya, uzman yetiştirmeye bireysel ve gruplar halinde değişim proğramları hazırlamaya ve uygulamaya yetkilidir. Kurumsal ve özel şirketlerde CEO‘luk yapmaya iş dünyasında  ve eğitim arenasında  KOÇLUK yapmaya yetkilidir.
1989'da İstanbul’da yayıncılığa başlayan Süleyman Bayrak  ilk yayınevini  kardeşi ile birlikte Hayat Yayıncılık olarak 1997 yılında kurmuştur. 4 yıllık beraber çalışma sonrası buradan ayrılarak 15 Ağustos 2000 yılında halen başında bulunduğu Kariyer Yayıncılığı kurdu. 2000 Yılından beri Kariyer Yayıncılık olarak Yönetim, Kişisel gelişim, Çocuk eğitimi, Psikoloji, Tarih, Araştırma-İnceleme ve Edebiyat  alanlarında bir yayın çizgisi takip etmektedir. Kariyer Yayıncılık bünyesinde bulundurduğu Ukba ve Mavi Yelken markalarıyla 300 ‘ün üzerinde eser yayınlamıştır.


BÜLENT OKTAY - Başkan Yardımcısı 


AV. DR. NESLİHAN KURT ÖZÇETİN - Genel Sekreter
1984 yılında Üsküdar'da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, doktora eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde "Çalışanların Meydana Getirdiği Eserler Üzerindeki Fikri Haklar" isimli tezi ile tamamladı.  2011 yılında ortağı ile birlikte Bayram & Kurt Avukatlık Bürosunu kurdu.
Babasının kurucusu olduğu ve 40 yılı aşkındır yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren Çağrı Yayınları ile birlikte büyüyen Av. Dr. Neslihan Kurt Özçetin, danışmanlık faaliyetlerini Telif Hukuku Uzmanı ve sektörü tanıyan bir avukat olarak halen devam ettirmektedir.


EMRAH KISAKÜREK - Yönetim Kurulu Üyesi

emrah_kisakurek@buyukdogu.com.tr
1972 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini İstanbul Özel Kalamış Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü 1996 yılında bitirdikten sonra, Büyük Doğu Yayınları’nda çalışmaya başladı. 1973’te Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK’in kurduğu ve kendi eserlerinin yayınını yapan yayınevinin 2008’de limited şirket olmasıyla birlikte şirket ortağı ve Genel Koordinatörü olarak görev yapmaya başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


ŞAMİL KÖMÜRCÜ - Yönetim Kurulu Üyesi
1980 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 1998 Yılında girdiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Mezuniyetinin ardından Şamil Yayınları’nda üçüncü kuşak yayıncı olarak başladığı görevini hâlen sürdürmektedir. Türkiye Yayıncılar Birliği'nde bir dönem yönetim kurulunda bulundu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


MUSTAFA YABANİGÜL - Yönetim Kurulu Üyesi
1982 Sivas doğmlu. İstanbul Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2006 yılı mezunu. 12 sene Turizm / Otelcilik sektöründe faaliyet gösterdi. Daha sonra aile şirketi olan Azim Dağıtım da ikinci nesil olarak yayıncılık hayatına başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


EREN KAHRAMAN - Yönetim Kurulu Üyesi 
1989 İstanbul doğumlu ve Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi mezunu olan Eren Kahraman Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümününü bitirmiştir. Daha sonra Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi bölümünde yüksek lisansını tamamamış ve sırasıyla Doğan Medya, TRT ve Turkuvaz Medya kurumlarına ait TV kanallarında çeşitli görevlerde bulunmuştur.  2019 yılından beri İz Yayıncılık’ta ikinci kuşak temsilcisi olarak yöneticilik yapmaktadır.