BİZİ TAKİP EDİN
HAKKIMIZDA 11 TEMMUZ 2019 / 18:27

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

1991 Senesinde kurulan Basın Yayın Birliği; yayıncılığı geliştirmek, üyelerinin sorunlarına çözüm üretmek, ilgili konularda devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yapmak, korsan kitap üreten ve satışını yapanlarla mücadele etmek, halkımızı kültür, sanat ve edebiyata özendirmek, kitap okumayı sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Sektörde faaliyet gösteren tecrübeli yayıncıların belli ilkeler etrafında hareket etmek üzere kurduğu Basın Yayın Birliği üyelerinin birlikteliğinden güç kazanır.

Ahlak, doğruluk, dürüstlük, faydalı olmak, paylaşım ve  sürdürülebilirlik gibi temel değerlere öncelik verir.

Basın Yayın Birliği Derneği; toplumun atardamarlarından olan yayıncılık sektörünü hak ettiği yere taşımak için tüm gücünü bu birlik çatısı altında seferber eder.

Medya kuruluşlarının değerinden ziyade ederlerinin konuşulduğu, yüz milyonlarla ifade edilen döviz ile yabancı konsorsiyumlar tarafından satın alındığı bir dönemde, bağımsızlığını ve gücünü kendi değerlerinden sağlar.

Ülkemiz ve Milletimizin değerlerine yabancı hatta hasmane tutum sağlayan bir kısım medyanın yıkıcı yayın faaliyetlerine karşı, yerel yapılarla birlikte hareket etmeye değer verir.

Yerli sermayenin, basın yayın kuruluşlarımıza yatırımını teşvik edecek faaliyetler ile yabancı yatırımcılardan geri kalmaması için uyarıcı vasfını hassasiyetle yerine getirir.