BİZİ TAKİP EDİN
Haberler 16 KASIM 2018 / 18:36

NABİ AVCI ve AHMET KOT USTALARLA SOHBET PROGRAMIMIZIN KONUĞU

21 Kasım 2018, saat 18:30 da "Ustalarla Sohbet" programımızın sezon açılışını Milli Eğitim ve Kültür-Turizm eski Bakanı Nabi Avcı ve yayın dünyamızın ustalarından Ahmet Kot ile birlikte yapıyoruz.

Yayıncılık sektörünün önde gelen derneği Basın Yayın Birliği (BYB)’nin gerçekleştirdiği “Ustalarla Sohbet Toplantıları” sizlerin ilgisi ve desteğiyle devam ediyor.

21 Kasım 2018, saat 18:30 da Küçükçamlıca'daki Birlik merkezimizde, 
"Ustalarla Sohbet" programımızın sezon açılışını Milli Eğitim ve Kültür-Turizm eski Bakanı Nabi Avcı ve yayın dünyamızın ustalarından Ahmet Kot ile birlikte yapıyoruz.

Katılım sayımız sınırlıdır. Lütfen 18 Kasım 2018 akşamına kadar kayıt yaptırınız.
Kayıt için: LCV@basyaybir.orgUSTALARLA SOHBET PROGRAMIMIZIN TARİHÇESİ
Yayıncılık sektörüne emek vermiş ve ortaya koyduğu eserlerle “usta” vasfını kazanmış meslek büyükleriyle sohbet toplantıları düzenleyerek mesleki birikimleri gelecek nesillere taşımak ve sektörün geçmişi, bugünü ve geleceği üzerinde fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenleniyor. Yayıncılık birikimlerinin geçmişten geleceğe aktarılmasına aracılık eden toplantı dizimiz 2012 yılından beri aralıklarla devam ediyor.
Basın Yayın Birliği (BYB) tarafından düzenlenen bu toplantıların görüntüleri kayda alınarak deşifre de ediliyor. Ayrıca bu metinler belirli bir sayıya ulaştığında kitap olarak yayımlanacak. Bu çalışmayla Türkiye’de yayıncılık sektörü kendi serüvenini ve tarihini bizzat kendisi yazmış olacak. Tecrübeler, hatıralar, birikimler derlenip kayda geçirilecek ve gelecek nesillere hoş bir seda bırakılacak.
Yayıncılığımızın geçmişine, bugününe ve geleceğine hizmet edecek bu anlamlı toplantı serisine tüm yayınevi temsilcilerini, yayın dünyasına ilgi duyan sivil toplum gönüllülerini, kültürel faaliyetlere duyarlı kamuoyunu ve tüm basın mensuplarını davet ediyoruz.
 
Önceki Programlardan:
1-İnsan Kitap'tan İlhan Akıncı
2-Damla Yayınevi'nden Mehmet Doğru
3-Sahaflar Kitap Sarayı Kurucusu ve Sahaflar Dernek Başkanı Adil Sarmusak
4-Erdem Yayınları’ndan Ebubekir Erdem
5-Ötüken Neşriyat’tan Ahmet İyioldu
6-Pınar Yayınları'ndan Şemsettin ÖZDEMİR ve Cevat ÖZKAYA
7-İSAM’dan Dr. Tayyar Altıkulaç
8-Üçdal Neşriyat’tan Mümin Çevik
9-Çağrı Yayınları’ndan Şaban Kurt