BİZİ TAKİP EDİN
20 EKİM 2019 / 08:42

Frankfurt Kitap Fuarı

Frankfurt Kitap Fuarı "Dünyayı hareket ettiren fikirler" sloganıyla 16 Ekim'de başladı

104 ülkeden 7 bin 450 yayınevinin katıldığı fuarda, Türkiye bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) himayesinde 28, münferit katılımlarla 4O'dan fazla yayıneviyle temsil edildi.
Basın Yayın Birliğinin organizasyon desteği sunduğu Türkiye Standının açılışına  Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı da katıldı.
Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, gazetecilere yaptığı değerlendirmede, fuarın sektör açısından önemine vurgu yaptı.
Karartı, fuarın, Türk yayınevlerinin yabancı muhataplarıyla bir araya gelmesi, yeni işbirlikleri kurması ve kendi yayınlarını tanıtmaları açısından önemli olduğunun altını çizerek, "Kültür Bakanlığımızın çeviri ve yayın destek projesi TEDA kapsamında yürüttüğü çalışmalar açısından da önemli bir fuar." dedi.

Frankfurt Uluslararası Kitap Fuarı'nın; Ülkemiz ve yayıncılarımızı, eserlerimizi tanıtma ve uluslararası yayıncılarla yeni işbirlikleri yapma konusunda çok önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek; "Ve Türk yayıncılar her geçen yıl bu fırsatı daha iyi değerlendiriyorlar" dedi. 
Türkiye Milli Standının açılışı, açılış ve devamında standa gösterilen ilgi, fuar boyunca devam etti. 
 
"Dünyayı hareket ettiren fikirler" sloganıyla 16 Ekim 2019 tarihinde başlayan Frankfurt Kitap Fuarı, bu yıl kapılarını 71. kez açtı.