BİZİ TAKİP EDİN
28 KASIM 2017 / 15:58

3. CNR Mersin Kitap Fuarı Devam Ediyor

Basın Yayın Birliği ortaklığıyla CNR tarafından düzenlenen 3. CNR Mersin Kitap Fuarı 25 Kasım’da açıldı. Açılışta konuşma yapan Basın Yayın Birliği Derneği Başkanı Dr. Melike Günyüz yayıncılığın öneminden bahsetti. Yayıncılığın kültürün inşa edilmesini sağlayan yapıtaşı olduğunu söyleyen Günyüz yayıncının hem satıcı hem üretici hem de zanaatkar olduğunu belirtti. Türkiye’nin dünya kitap piyasasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğundan söz açan Günyüz, hedefin yayıncılıkta dünyada 5. olmak olduğunu söyledi.
Eğitim sisteminde yapılan değişikliğin artçı sarsıntılarının kültür yayıncılığında görülmekte olduğundan dem vuran Günyüz, Basın Yayın Birliği olarak kültür kitaplarının telif satışı için hazırladıkları projelerden bahsetti ve seneye daha fazla yayıncıyla buluşma ümidini yineledi.
Günyüz’den sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Burhanettin Kocamaz dinleyicilere hitap etti. Konuşmasında Korkmaz farklı fikirlerin öneminden, kavga etmeden diğer görüşlere saygıyla tartışma yapılması gerekliliğinden bahsetti. Geçen yıl fuarı 150.000 kişinin ziyaret ettiğini sözlerine ekleyen Korkmaz, gençlere fuarı değerlendirmeleri çağrısında bulundu.
Mersin Valisi Ali İhsan Su da yaptığı konuşmada kitapların bize fikir vermedeki öneminden, kültürümüzde ilme ve kitaba verilen önemden dem vurdu.
25 Kasım tarihinde açılan fuar 3 Aralık tarihine kadar ziyaretçilere hizmet vermeye devam edecek. Fuar boyunca bir çok yazar kitaplarını imzalamak ve konuşma yapmak için fuar alanında olacak. 

Resim Kaynak: http://cnrmersinkitapfuari.com/galeri.aspx#lg=1&slide=0