BİZİ TAKİP EDİN
22 AĞUSTOS 2015 / 12:01

Frankfurt Kitap Fuarı Sona Erdi

Bu yıl 65'incisi düzenlenen ve 09-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Frankfurt Kitap Fuarı, 100'den fazla ülkeden yayın ve elektronik yayıncılık alanında faaliyet gösteren yaklaşık 7 bin yayıncı ile 300 bin kitapseveri buluşturdu.

Fuarın bu yılki "onur konuğu" ülkesi Brezilya oldu.

4 gün boyunca süren fuarda Türk Edebiyatı'nın ve yayıncılığının en seçkin örnekleri de okurlarla ve yayıncılarla buluştu.

Türkiye ulusal standı fuarın uluslararası standlar bölümünde 304 metrekare ve çocuk kitapları bölümünde 48 metrekare olmak üzere 352 metrekarelik bir alanda yerini aldı. Türkiye standında 200 yayınevinin 3 bine yakın kitabı sergilendi.
Türkiye standında 22 yayınevi, çocuk yayınları standında da 10 çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncısı kendilerine ayrılan sergi ve görüşme ünitelerinde eserlerini tanıttılar ve telif görüşmelerini gerçekleştirdiler.

Türkiye ulusal standında ayrıca, panel, söyleşi ve geleneksel Türk mutfağı sunumundan oluşan 5 etkinlik ve bir de sergi gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında "Piri Reis'in Dünya Haritası'nın 500. Yıldönümü"nün Unesco tarafından 2013 yılı anma ve kutlama yıldönümleri arasına alınması münasebetiyle "Piri Reis: Akdeniz'in Piri - 500 Yılın Gizemi" isimli sergi açıldı.

Fuarda ayrıca "Piri Reis'in Dünya Haritası'nın ortaya çıkışı ve kaynaklarının konu edildiği bir de panel düzenlendi.