BİZİ TAKİP EDİN
FAALIYETLER 12 OCAK 2019 / 19:55

Yayıncılık Söyleşileri Başladı

Yılın ilk söyleşisini yayın yönetmeni ve editörler ile birlikte yaptık

Yayıncılık söyleşilerine başladık.
Yayın dünyasını bütün taraflarıyla bir araya getirme gayesiyle bir dizi söyleşi programı hazırladık. Sektörün önde gelenleri ile; Türkiye'nin yayın ve kültür politikalarından sektörel eğitimlere, yazarlık okullarından dağıtım pazarlama sorunlarına kadar bir çok alanda, deneyimli ustaların, emekçilerin, eğitimcilerin katılacağı programlarımızın ilkini Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Melike Günyüz hanımefendinin moderatörlüğüyle gerçekleştirdik.
Yazarlık, editorluk, kitap eleştirmenliği konularının da ele alındığı yılın ilk programında Kitap Eklerini gündeme aldık.
Kitap Ekleri'nin Türk yayın Dünyasına olan katkısını, yazarların ve editörlerin bu yayınlara bakış açılarını, okur üzerindeki etkilerini tartıştık. Küçük bir kitap fuarı olarak ta nitelendirilebilecek KİTAP EKLERİ gazetelerin aranan nitelikli yayınları arasında yerini almaktadır. İzleyicilerin de zaman zaman katılımı ile interaktif ve canlı bir hale gelen programda Editor Mehmet Fatih Kutan, Star Gazetesi'nden Gülcan Tezcan ve Yeni Şafak'tan Ayşe Olgun ile yaptığımız bu ilk programın moderatörlüğünü ise tecrübeli yayımcı Melike Günyüz yaptı.