BİZİ TAKİP EDİN
BasYayBir 17 MAYIS 2019 / 12:20

YAYIN DÜNYASI, BASIN YAYIN BİRLİĞİ İFTARINDA BİR ARAYA GELDİ

Basın Yayın Birliği ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği iftara yayın dünyasının katılımı yoğun oldu.

Basın Yayın Birliği Derneği ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin birlikte düzenlemiş olduğu geleneksel iftar programı, Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili İsrafil Kuralay ve çok sayıda yayıncı dostlarımızın katılımıyla Üsküdar Belediyesi Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

Hasan Lütfi Ramazanoğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan programın sunumunu TBYM Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ünal yaptı

Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) Başkanı Münir Üstün, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, İTO Meclis Üyesi Erhan Erken, TBYM Yüksek İstişare komisyonu Üyesi Kenan Yabanigül, Frankfurt Kitap Fuarı Başkan Yardımcısı Marife Boix Garcia, Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye Sorumlusu Hanife İçten’in de katıldığı programın açış konuşmasını Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek yaptı

Ramazanın öneminden bahsederek sözlerine başlayan Başkan Emrah Kısakürek: konuşmasında YAYFED’de, İTO’da, Ulusal Komitede, dernek yönetimi ve kurullarında yer alarak sektör için çalıştıklarını ifade etti.  “Basın yayın Birliği ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği” üyelerinin varlığından güç alıyor. YATEDAM, Fellowship ve dernekte yapılan toplantılarda da buradaki gibi bir arada bulunmanız bizim için çok önemli” diyerek Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu adına katılımcılara teşekkür etti.

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Mustafa Doğru “Mübarek Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Türkiye’nin üye sayısı ve kitap üretimi bakımından en büyük yayıncılık meslek birliği Türkiye Basım Yayın Meslek Birliğidir. Ve en önemli gücü yayıncılığı aşkla ve şevkle yapan siz değerli üyeleridir” dedi. Üyelerin telif haklarının korunması, ihlallerin engellenmesi, korsan kitapla mücadele gibi mesafe katedilen faaliyetlere devam edileceğini belirtti.  Resmi kurumlara, üyelere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitiren Başkan Mustafa Doğru’dan sonra Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu Başkanı Münir Üstün kürsüye davet edildi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Münir Üstün, geceye katılım gösteren ve desteklerini esirgemeyen katılımcılara teşekkür etti.

Kürsüye davet edilen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü levent Yazıcı da, yayıncılarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 vizyonunda, özellikle kültüre duyarlı ve meraklı, nitelikli, ahlaklı çocuklar ve gençler yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla hazırlanan yayınlar çocuklarımıza değer katıyor. Bizler yayıncılarımızla birlikte yürümeyi oldukça önemsiyoruz. Yapılacak tüm etkinliklerde İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Çalışmalarınız için hepinizi yürekten kutluyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu yapmış olduğu konuşmasında Türkiye’de yayımlanan kitap başlığı sayısının 70 bini geçtiğini ve Türkiye’nin bu yönüyle dünyada ilk 10 da olduğunu söyledi.

Son olarak İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili İsrafil Kuralay kürsüye davet edildi. Ramazan ayının bereket ve rahmet ayı olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Başkan vekili İsrafil Kuralay, Ramazan ayının yayıncılar için ayrı bir önemi olduğunu hatırlatarak “Ramazan ayı aynı zamanda yayıncıların ayı. Çünkü kitapların kitabı Kur’an-ı Kerim bu ayda indirildi” dedi.

İstanbul Ticaret Odası olarak yayın dünyası ile ortak çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen İsrafil Kuralay “çeşitli fuar ve organizasyonlarda bir araya geldiğimiz yayıncılarımızla, Kültür Bakanlığımızla Milli Eğitimimizle ve Ticaret Bakanlığımızla beraber çalışıyoruz. Çok güzel işlere imza atıyoruz. İnşallah bundan sonra da İstanbul Ticaret Odası olarak yayın dünyası ile beraber çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın Yayın Birliği Derneği ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin birlikte düzenlemiş olduğu iftar programı Kelam Yayınları yetkilisi Ahmet Tekin’in okuduğu dua ile sona erdi.

Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği Basın Yayın Birliği İftar Yemeği