BİZİ TAKİP EDİN
Basin 01 OCAK 2017 / 00:00

Yayıncılar İftarda Buluştu

Yayıncılar, yazarlar ve gazeteciler Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) ve Basın Yayın Birliği (BasYayBir) iftarında buluştu.

İstanbul Sultanahmet Vakfı'nda yapılan iftar sonrası konuşan, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Kültür Bakanlığı'nda da çalıştığını belirterek, Milli Eğitim ve kültür camiasının birbirini tamamladığını söyledi.

Yayıncıların birlikte hareket etmesinin önemine değinen Bilgili, "TBYM'nin yapacağı profil araştırmasının çok önemli sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Allah sizin birliğinizi, dirliğinizi, çalışmalarınızı başarılı kılsın." dedi.

TBYM Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş, 2015 yılının yoğun bir sezon olduğunu vurgulayarak, daha sonraki yıllarda özellikle yurt dışındaki fuarlar konusuna yoğunlaşacaklarını dile getirdi.

Durmuş, yayıncılık alanındaki zorlukların, birlikte hareket edilerek çözüleceğini aktararak, "Türkiye Yayıncılık Piyasası Araştırması önemli bir çalışma. Yayıncılığımız adına birçok veriyi kayıt altına alabileceğimiz ve üzerine konuşabileceğimiz bir alan. Korsanla mücadele konusunda da kampanya düzenliyoruz. Bu konuda da gereken özenin gösterilmesi gerekiyor." ifadesini kullandı.

"Türkiye yayıncılığını geçen yıl 11. yaptık"

BasYayBir Yönetim Kurulu Başkanı Münir Üstün ise yayıncılık sektörünün her geçen gün büyüdüğünün altını çizerek şöyle konuştu: 

"Bizler hep beraber, eski ve yeni yayıncılar, Türkiye yayıncılığını geçen yıl dünyada 11. yaptık. Yeni başlık yayınlama konusunda da yine 11. sıradayız. Sektörümüz 3 milyar dolar civarında. 2008'de 800 milyon dolardı. Bunu hep birlikte başardık."

İftara, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci de katıldı.

http://www.haberler.com/yayincilar-iftarda-bulustu-8555607-haberi/