BİZİ TAKİP EDİN
Basin 01 OCAK 2017 / 00:00

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçlarının Ardından Basın Açıklamamız

1 Kasım 2015 tarihli Genel Seçim sonuçlarının ardından basın açıklamamızdır.

Malumunuz olduğu üzere, yaklaşık 5 aylık bir belirsizlik ve toplumsal güvensizlik sürecinin ardından, Adalet ve Kalkınma Partisi halkımızın sağ duyu ve istikrar talebinin bir neticesi olarak tekrar tek başına iktidar olma hakkını elde etmiştir.

STK yöneticileri olarak görev aldığımız kurumumuzda ve temsil yetkisinde olduğumuz her mecrada ve her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, bu vesileyle de demokrasiye olan inancımızı ve halkımızın kararlarına olan itimadımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

Bundan sonraki süreçte, gerek sektörümüz ve kültür dünyamız, gerekse içerisinde bulunduğumuz ictimai hayatın müstakil unsurları olarak, halkımızın tam yetkisini alarak görevine devam edecek olan AK Parti hükümetinden beklentilerimiz kaldığı yerden devam etmektedir.

Özellikle, yaşadığımız güvenlik ve terör buhranlarının, ekonomik ve sosyal belirsizliklerin, toplumsal ayrışmaların bir bir normale döndürülmesini temenni ettiğimiz bu yeni dönemde, Basın Yayın Birliği olarak üzerimize düşen sorumlulukları da, bugüne kadar olduğu gibi, taşımaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilme hakkı kazanan 4 partimizi de tebrik eder, seçim sonuçlarının bir kez daha memleketimiz için hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Saygılarımızla,

Münir ÜSTÜN
BASIN YAYIN BİRLİĞİ Başkanı