BİZİ TAKİP EDİN
22 AĞUSTOS 2015 / 11:55

Basın Yayın Birliği 11. Yönetim Kurulu Seçildi

Türkiye’nin en büyük yayıncılık derneği Basın Yayın Birliği’nin 11. Dönem Yönetim, Denetim ve İstişare Kurulları yayınevi temsilcilerinin oylarıyla belirlendi.

Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın Hamdi Turşucu, İstanbul İl Kültür Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın İsrafil Kuralay ve Sayın Mehmet Develioğlu’nun da misafir olarak yer aldığı genel kurulumuzda, tek bir blok listeyle gerçekleşen seçimde 10. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimiz Münir Üstün, Dr. Melike Günyüz, Mustafa Doğru, Mustafa Karagüllüoğlu yeni dönem listede tekrar yer alırken, Emrah Kısakürek, Erdal Cesar, Muhammet Ali Çalışkan, Adem Saydan ve Önder Sancak yeni yönetimde yer alan yeni isimler oldu. Yedek Listede yer alan isimler ise Sadettin Bayrak, Fatih Bıtrak, Hasan Rıfkı Özgen, Sedat Demir ve Zahid Başpehlivan oldu.

Yeni dönemde sektörümüzün duayenlerinden oluşan bir de İstişare Heyeti belirlendi. İstişare Heyeti’mizde Kenan Yabanigül, İsrafil Kuralay, Mehmet Develioğlu, Ahmet İyioldu, Ebubekir Erdem, Erhan Erken, Hayati Bayrak, Hüseyin Doğru ve Zekeriya Çelik yer aldı.

Bu arada çok uzun yıllardır Türk kültür ve edebiyat dünyasına katkılarından dolayı   Sayın Ramazan Apaydın ve Sayın Ömer Kara'ya birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Her geçen gün güçlenerek devam ettiğimiz, yeni bir enerjiyle ve ilk günkü heyecanla görevimize başlayacağımız yeni yönetim dönemimizde de sektörümüz adına çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz. Yayıncılığımızın ve edebiyatımızın her zaman ifade ettiğimiz o hakettiği seviyeye çıkartılması için sadece bir temsil makamı olduğunu düşündüğümüz yönetim kurulumuzun istisnasız tüm üyelerimizin de etkin katılımıyla çok başarılı projelere imza atacağına yürekten inanıyoruz.

Önceki yönetim kurulumuzda yer alan tüm isimlere tek tek teşekkür ediyor, yeni yönetimimizin sektörümüzün bütün paydaşları için hayırlara vesile olması dileklerimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla,

BASIN YAYIN BİRLİĞİ