BİZİ TAKİP EDİN
Üyeler 03 EKİM 2017 / 00:00

DOĞAN MÜZİK KİTAP MAĞAZACILIK VE PAZARLAMA A.Ş.

Doğan Holding’in perakende sektöründeki yatırımı olan D&R, hobi ve kültür mağazacılığı alanındaki benzersiz hizmetini geniş bir coğrafyada sunmaktadır. D&R’ın amacı, herkesi kültür ve eğlence dünyasının sunduğu zenginlikleri daha sık, daha kolay ve daha nitelikli bir şekilde keşfetmeye, keyfini çıkarmaya ve paylaşmaya teşvik etmek ve böylece insanları ortak bir platformda bir araya getirerek hayatın her anını zenginleştiren bir dünya yaratmaktır. 

1996 yılında kurulan ve ilk mağazasını 1997 yılında Erenköy’de hizmete açan D&R, 2016 sonu itibarıyla 151 mağazaya ve 60.438 m2 toplam satış alanına ulaşmıştır. Şehirlerin işlek caddeleri ile modern alışveriş merkezlerinde yer alan D&R mağazalarını ayda ortalama 3 milyon kişi ziyaret ederken, mağazalarda 175 bini aşkın ürün çeşidi satışa sunulmaktadır. 

D&R, toplumu kitap okumaya, müzik dinlemeye ve film izlemeye özendirerek bir sosyal sorumluluk görevi de üstlenmektedir. Kitaptan müziğe, filmden elektroniğe, oyundan hobiye, hediyelik eşyadan kırtasiyeye kadar pek çok ürünün yer aldığı D&R mağazalarında bulunan okuma alanları ve ünlü yazarlarla düzenlenen imza günleri ziyaretçilerin kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. 

D&R’ın online mağazaları (dr.com.tr ve idefix.com.tr) 2016 yılında tekil ziyaretçi sayısını bir önceki yıla kıyasla %6 oranında artırarak ayda 5,3 milyon tekil ziyaretçiye ulaşmıştır. Doğan Holding, ürün çeşitliliği ve geniş mağaza ağıyla pazar lideri konumunda olan D&R’ı yeni mağaza yatırımlarıyla büyütmeyi hedeflemektedir. 

Hızla gelişen perakende sektöründeki yenilikleri yakından izleyen D&R, kârlı yatırım fırsatlarını değerlendirerek istrikrarlı büyüme performansını sürdürmeyi hedeflemektedir. D&R pazardaki konumunu korumak ve marka bilinirliğini yükseltmek amacıyla hem elektronik ticaret alanında hem de mağazacılık alanında yatırımlarına devam etmeyi planlamaktadır