BİZİ TAKİP EDİN
BasYayBir 21 ARALIK 2017 / 16:22

YÖNETİM KURULU

EMRAH KISAKÜREK - BAŞKAN
emrah_kisakurek@buyukdogu.com.tr
1972 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini İstanbul Özel Kalamış Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü 1996 yılında bitirdikten sonra, Büyük Doğu Yayınları’nda çalışmaya başladı. 1973’te Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK’in kurduğu ve kendi eserlerinin yayınını yapan yayınevinin 2008’de limited şirket olmasıyla birlikte şirket ortağı ve Genel Koordinötör olarak görev yapmaya başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 


                                                                                                                         
MUSTAFA DOĞRU - BAŞKAN YARDIMCISI                                                                
mdogru@yumurcakyayinlari.com.tr     
                                                                             
1975 İstanbul doğumlu olan Mustafa DOĞRU, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde, yüksek lisansını da aynı üniversitede Mühendislik Yönetimi üzerine tamamladı. Almanya'nın Düsseldorf kentinde doktora ve dil eğitimi aldı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli holdinglerde danışmanlık yaptıktan sonra 2004'te ortağı olduğu Damla Yayınevi'nde yayıncılığa ve yöneticiliğe başladı. 2006 yılı Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye Milli Standı Proje Koordinötü olarak Basın Yayın Birliği adına görev aldı. 2009- 2011 yıllarında Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulunda ve Genel Sekreter olarak görev yaptı, 2011 yılından beri Basın Yayın Birliği Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir. 2014’de kurduğu şirket ile Yumurcak Yayınları’nı yönetmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır, İngilizce, Almanca, İspanyolca bilmektedir.

ESRA CECELİ - BAŞKAN YARDIMCISIMUSTAFA KARAGÜLLÜOĞLU - GENEL SEKRETER
mustafakaragulluoglu@gmail.com
1973 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi bölümünde 2005 yılında tamamladı. 1997 yılında İz Yayıncılık bünyesinde pazarlama departmanında çalışmaya başlayarak sektöre ilk adımını attı. 2000 yılında yayın faaliyetlerine başlayan Yeditepe Yayınevi firmasının kuruluşundan bugüne kurucu ortağı ve genel müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu görevi bağlamında yayınevinin genel yayın politikasını oluşturup tanıtım ve satış ağı çalışmalarını yürütmüş, yayınevini sivil toplum çalışmalarında ve özel ortamlarda temsil etmiştir. 2004 yılında Ataç Yayınları ismiyle 2. markasını ve kitapadresi.com internet sitesini kurmuş, 2013 yılında da Tezkire dergisini ve Tezkire Yayıncılık'ı yayın dünyasına tekrar kazandırmıştır. Basın Yayın Meslek Birliği ve Basım Yayın Derneği üyesi olup Basın Yayın Birliği'nin genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.HALİL ÇELİK - MUHASİP ÜYE
halil@celikyayinevi.com
1976 yılında İstanbul’da doğdu.1994 yılında Bakırköy İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.Lisans eğitimini 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı.Aile şirketi olması hasebiyle küçük yaşlardan itibaren kitap ve yayıneviyle hep içiçe bulundu. Çelik Yayınevinin 3.kuşak temsilcisidir.1999 yılından itibaren Çelik Yayınevi’nin çeşitli departmanlarında görev aldı.
2006 yılında Aden Yayınevi,2011 yılında İlk Harf Yayınevinin kuruluşlarında bulundu. 2009 yılında İstanbul Ticaret Odası 30 numaralı Basım Yayın Medya Komitesinde yeraldı.2013 yılında İstanbul Ticaret Odası 32 numaralı Basım Yayın Komitesi Başkan yardımcılığına ve Meclis üyeliğine seçildi.
Halen Çelik Yayınevi’nin Genel koordinatörlüğünü yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 

NESLİHAN KURT - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

ADEM SAYDAN - YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1977 yılında Ardahan’da doğdu. Eskişehir Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. 1995-2002 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. 2004’te Ensar Neşriyat Tic. A.Ş’ye geçerek, yayın sektöründe çalışmaya devam etti. 2007 yılında Ensar Neşriyat Tic. A.Ş’de Pazarlama Müdürü, 2011 yılında ise aynı yayın grubunda Müdür oldu. Halen görevine devam etmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ADEM KOŞKULU - YÖNETİM KURULU ÜYESİ
01 01 1964 Ordu-Fatsa doğumludur. İlkokulu köyünde, Ortaokulu Trabzon İmam Hatip, Liseyi de Fatsa İmam Hatip Lisesinde bitirmiştir. Meslek hayatına 1983 yılında Şamil Dağıtım’da başlamıştır. 1990 yılında Belde Yayıncılık Ltd. Şti.’nin kuruluşunda yer alarak 10 yıl boyunca kaynak eserlerin dağıtım ve pazarlanmasında aktif rol üslenmiştir. 2002 yılında Kayıhan Yayınları’nın sahibi Burhaneddin Kayhan’ın (MTTB’nin 49. Dönem Genel Başkanı) vefatı sebebiyle mezkûr firmayı devralmıştır. O tarihten bu yana Kayıhan Yayınları adına Türk Kültürüne nitelikli eserler kazandırmak için çaba sarf etmektedir. 18 12 2017 tarihinde 12. Genel kurulumuzda yapılan oylama neticesinde Basın Yayın Birliği’nin yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.
SÜLEYMAN BAYRAK - YÖNETİM KURULU ÜYESİ
25.08.1965 yılında doğmuştur. Ordu’lu  olan Süleyman Bayrak evli ve iki çocuk babasıdır. Uluslararası  ‘’INLPTA’’ tarafından onaylanmış   4 kıta ve 35 ülkede  geçerli olan; NLP PRACTİTİONER, NLP MASTER  PRACTİTİONER, NLP TRAİNER ile NLP  KOÇLUK MASTER ve NLP KOÇLUK TRAİNER uzmanlık eğitimlerine katılmış ve sertifika  almaya hak kazanmış olan Süleyman Bayrak bu alanda programlar açmaya ,uzman yetiştirmeye bireysel ve gruplar halinde değişim proğramları hazırlamaya ve uygulamaya yetkilidir. Kurumsal ve özel şirketlerde CEO‘luk yapmaya iş dünyasında  ve eğitim arenasında  KOÇLUK yapmaya yetkilidir.
1989 Yılında İstanbul’a gelerek yayıncılık hayatına başlayan Süleyman Bayrak  ilk yayınevini  kardeşi ile birlikte Hayat Yayıncılık olarak 1997 yılında kurmuştur. 4 yıllık beraber çalışma sonrası buradan ayrılarak 15 Ağustos 2000 yılında halen başında bulunduğu Kariyer Yayıncılığı kurdu. 2000 Yılından beri Kariyer Yayıncılık olarak Yönetim, Kişisel gelişim, Çocuk eğitimi, Psikoloji, Tarih, Araştırma-İnceleme ve Edebiyat  alanlarında bir yayın çizgisi takip etmektedir. Kariyer Yayıncılık bünyesinde bulundurduğu Ukba ve Mavi Yelken markalarıyla 300 ‘ün üzerinde eser yayınlamıştır.