BİZİ TAKİP EDİN

YÖNETİM KURULU

08 KASIM 2016 / 16:22
MELİKE GÜNYÜZ - YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Yirmi yılı aşkın bir süredir iş hayatında olan Melike Günyüz, Erdem Yayın Grubu’nun genel yayın yönetmenidir. Yayıncılık ve çocuğa yönelik birçok projenin danışmanlığını yürütmektedir. Onun liderliğinde hazırlanan Türkçe ders kitapları eğitim yayıncılığı tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Hâlen yönetici olduğu yayınevine; yılın en iyi yayınevi, yılın en iyi resimli çocuk kitabı gibi birçok alanda ödül kazandırmıştır. Dönem dönem üniversitelerde ders vermekte, öğretmen eğitimlerine katılmakta ve yazar kimliği ile çeşitli uluslararası etkinliklerde yer almaktadır. Türkiye’nin en önemli iş adamları derneklerinden biri olan Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) ilk kadın yönetim kurulu üyesidir ve Türk siyasi hayatına yön veren birçok ekonomik, kültürel ve iş dünyasına ait raporların yayın sürecini yönetmektedir.

Melike Günyüz, hem profesyonel çalışma hayatını hem de STK çalışmalarını; okuma kültürünün yaygınlaştırılması, Türk edebiyatının uluslararası alanda tanınması, bütün çocukların iyi kitaplarla buluşması, Türk yayıncılık sektörünün daha etkin lobi çalışmaları içinde yer alması yönünde sürdürmektedir.

Yirmiden fazla çocuk kitabı yazan Günyüz’ün kitapları, yabancı dile en çok çevrilen çocuk kitapları arasındadır: Sırpça, Bulgarca, Arapça, Almanca, Çince, İngilizce, Arnavutça ve Koreceye çevrilmiştir.

Basın Yayın Birliği'nde Başkanlık, IWF Türkiye'de Kurucu Üyelik, TÜRGEV Mütevelli Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çocuk Edebiyatçıları Birliği Üyeliği gibi görevlerini hâlen sürdürmektedir.
MEHMED ALİ ÇALIŞKAN - BAŞKAN YARDIMCISI
MUSTAFA DOĞRU - BAŞKAN YARDIMCISI
1975 İstanbul doğumlu olan Mustafa DOĞRU, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde, yüksek lisansını da aynı üniversitede Mühendislik Yönetimi üzerine tamamladı. Almanya'nın Düsseldorf kentinde doktora ve dil eğitimi aldı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli holdinglerde danışmanlık yaptıktan sonra 2004'te ortağı olduğu Damla Yayınevi'nde yayıncılığa ve yöneticiliğe başladı. 2006 yılı Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye Milli Standı Proje Koordinötü olarak Basın Yayın Birliği adına görev aldı. 2009- 2011 yıllarında Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulunda ve Genel Sekreter olarak görev yaptı,

2011 yılından beri Basın Yayın Birliği Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir. 2014’de kurduğu şirket ile Yumurcak Yayınları’nı yönetmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır, İngilizce, Almanca, İspanyolca bilmektedir.
MUSTAFA KARAGÜLLÜOĞLU - GENEL SEKRETER
1973 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi bölümünde 2005 yılında tamamladı.

1997 yılında İz Yayıncılık bünyesinde pazarlama departmanında çalışmaya başlayarak sektöre ilk adımını attı. 2000 yılında yayın faaliyetlerine başlayan Yeditepe Yayınevi firmasının kuruluşundan bugüne kurucu ortağı ve genel müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu görevi bağlamında yayınevinin genel yayın politikasını oluşturup tanıtım ve satış ağı çalışmalarını yürütmüş, yayınevini sivil toplum çalışmalarında ve özel ortamlarda temsil etmiştir.

2004 yılında Ataç Yayınları ismiyle 2. markasını ve kitapadresi.com internet sitesini kurmuş, 2013 yılında da Tezkire dergisini ve Tezkire Yayıncılık'ı yayın dünyasına tekrar kazandırmıştır.

Basın Yayın Meslek Birliği ve Basım Yayın Derneği üyesi olup Basın Yayın Birliği'nin genel sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.
EMRAH KISAKÜREK - MUHASİP ÜYE
1972 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini İstanbul Özel Kalamış Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü 1996 yılında bitirdikten sonra, Büyük Doğu Yayınları’nda çalışmaya başladı. 1973’te Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK’in kurduğu ve kendi eserlerinin yayınını yapan yayınevinin 2008’de limited şirket olmasıyla birlikte şirket ortağı ve Genel Koordinötör olarak görev yapmaya başladı. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
MÜNİR ÜSTÜN - YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1970 yılında Ankara’da doğdu.1988-1994 yılları arasında Okusan Yayıncılık’ta bilgi işlem ve pazarlama sorumlusu olarak çalıştı. 1994’de Arslan Yayıncılık’ta işletmeci olarak görev yaptı. Hemen peşinden 1997’de Göksa Kağıtçılık’ın kurucu ortağı oldu. Yayıncılık sektörüne iyice alışmaya başlayan Münir Üstün Türkiye’de çok az kişinin girişmeye cesaret ettiği şeyi yaptı ve 1999’da Birun Kültür Sanat Yayıncılık’ı kurdu. Münib Engin Noyan, Sibel Eraslan, İbrahim Paşalı, Cem Karaca, Fatih Kısaparmak, Geveze, Fikri Akyüz gibi önemli isimleri yayın camiasına kazandırdı.

Yayıncılık alanında kazandığı tecrübeyle 2005 yılında Mavi Ağaç Yayınları’nı kurdu. Hızla büyüyen şirket 2006 yılında Profil Kitap’ı doğurdu. Ticari işleriyle birlikte sivil toplumun önemini bilen Üstün 2004’de Basın Yayın Birliği Muhasip Üyesi oldu. O tarihe kadar çok az kişinin ismini bildiği bu derneği kamuoyu tarafından yakından tanınmasına büyük katkı sağladı. Basın Yayın Birliği'nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2007 yılında Türkiye Yayıncılık Komitesi Eş Başkanı olarak görev aldı. Bugüne kadar yapılan Frankfurt Kitap Fuarları arasında en çok ses getiren 2008 Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı Ulusal Organizasyon Komitesi’nde yer aldı ve Yayıncılık Moderatörü görevini üstlendi. Münir Üstün Türk edebiyatının dünya tarafından daha iyi algılanmasına vesile olan bu organizasyonda büyük rol oynadı. 2009 yılında yapılan İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde 30 numaralı Basım Yayın ve Medya Komitesine ve Meclis Üyeliğine seçildi. Profil Kitap Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2011 yılının en iyi yayınevi seçildi.
ERDAL CESAR - YÖNETİM KURULU ÜYESİ
15 Şubat 1970’te Çorumda Doğdu. İlk, Orta Ve Liseyi Çorumda bitirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden Mezun Oldu.

Öğrencilik Yıllarında Türkiye’nin İlk Özel Radyolarından Moral Fm’in Kuruluşunda Görev Aldı. Uzun Yıllar Nesil Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Üyesi Ve Genel Müdür Olarak Görev Yaptı. 17. Ve 19 Dönem İto Meclis Üyeliği Yaptı. Müsiad Üyesi. Sarı Basın Kartı Hamili.

Halen;
- Küresel İletişim’de -İnternet Medyası- Koordinatör,
- İnterasist İletişim’de -Tv Program Yapımcılığı- Kurucu Ortak.
- Esra Hanımla Evli. Nil Ebrar Ve Yusuf Eralp’in Babası.
ADEM SAYDAN - YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 
1977 yılında Ardahan’da doğdu. Eskişehir Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. 1995-2002 yılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. 2004’te Ensar Neşriyat Tic. A.Ş’ye geçerek, yayın sektöründe çalışmaya devam etti. 2007 yılında Ensar Neşriyat Tic. A.Ş’de Pazarlama Müdürü, 2011 yılında ise aynı yayın grubunda Müdür oldu. Halen görevine devam etmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.
ÖNDER SANCAK - YÖNETİM KURULU ÜYESİ