CNR KİTAP FUARI
Facebook Menü Kodu,
Tıklayın

Bu çalışma Creative Commons Attribution 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.
Kod içerisindeki bu uyarının ve diğer telif ibarelerinin/linklerinin kaldırılması yasaktır.

YÖNETİM KURULU

 

 MÜNİR ÜSTÜN – BAŞKAN -munirustun@gmail.com

 

1970 yılında Ankara’da doğdu.1988-1994 yılları arasında Okusan Yayıncılık’ta bilgi işlem ve pazarlama sorumlusu olarak  çalıştı.  1994’de Arslan Yayıncılık’ta işletmeci olarak görev yaptı. Hemen peşinden 1997’de Göksa Kağıtçılık’ın kurucu  ortağı oldu.  Yayıncılık sektörüne iyice alışmaya başlayan Münir Üstün Türkiye’de çok az kişinin girişmeye cesaret ettiği  şeyi yaptı ve 1999’da  Birun Kültür Sanat Yayıncılık’ı kurdu. Münib Engin Noyan, Sibel Eraslan, İbrahim Paşalı, Cem  Karaca, Fatih Kısaparmak, Geveze, Fikri Akyüz gibi önemli isimleri yayın camiasına kazandırdı.

Yayıncılık alanında kazandığı tecrübeyle 2005 yılında Mavi Ağaç Yayınları’nı kurdu. Hızla büyüyen şirket 2006 yılında Profil Kitap’ı doğurdu.  Ticari işleriyle birlikte sivil toplumun önemini bilen Üstün 2004’de Basın Yayın Birliği Muhasip Üyesi oldu. O tarihe kadar çok az kişinin ismini bildiği bu derneği kamuoyu tarafından yakından tanınmasına büyük katkı sağladı. Halen aynı derneğin Başkanlığını yürütüyor. 2007 yılında Türkiye Yayıncılık Komitesi Eş Başkanı olarak görev aldı. Bugüne kadar yapılan Frankfurt Kitap Fuarları arasında en çok ses getiren 2008 Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı Ulusal Organizasyon Komitesi’nde yer aldı ve Yayıncılık Moderatörü görevini üstlendi. Münir Üstün Türk edebiyatının dünya tarafından daha iyi algılanmasına vesile olan bu organizasyonda büyük rol oynadı. 2009 yılında yapılan İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde 30 numaralı Basım Yayın ve Medya Komitesine ve Meclis Üyeliğine seçildi. Profil Kitap Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2011 yılının en iyi yayınevi seçildi.

 

ERDAL CESAR - BAŞKAN YARDIMCISI - cesarerdal@gmail.com

 

15 Şubat 1970’te Çorumda Doğdu. İlk, Orta Ve Liseyi Çorumda bitirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden Mezun Oldu.

Öğrencilik Yıllarında Türkiye’nin İlk Özel Radyolarından Moral Fm’in Kuruluşunda Görev Aldı. Uzun Yıllar Nesil Şirketler  Grubunda  Yönetim Kurulu Üyesi Ve Genel Müdür Olarak Görev Yaptı. 17. Ve 19 Dönem İto Meclis Üyeliği Yaptı. Müsiad  Üyesi. Sarı Basın  Kartı Hamili.

 Halen;

Küresel İletişim’de -İnternet Medyası- Koordinatör,

İnterasist İletişim’de -Tv Program Yapımcılığı- Kurucu Ortak.

Esra Hanımla Evli. Nil Ebrar Ve Yusuf Eralp’in Babası.

 

 MUSTAFA DOĞRU - BAŞKAN YARDIMCISI - mdogru@yumurcakyayinlari.com.tr

  

1975 İstanbul doğumlu olan Mustafa DOĞRU, üniversite öncesi eğitimini İstanbul'da tamamladı. Lise yıllarında Türkiye  Enformatik  Olimpiyat Takımına seçildi, ODTÜ'de eğitim aldı ve ülkesini Avrupa Şampiyonası'nda Romanya'da temsil etti.  

Lisans eğitimini  Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde, 1998'de, şeref derecesi ile tamamladıktan sonra yüksek  lisansını da aynı  üniversitede "Mühendislik Yönetimi" üzerine 2001'de tamamladı. Almanya'nın Düsseldorf kentinde  Heinrich Heine Universitaet'de  doktora ve dil eğitimi aldı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli holdinglerde danışmanlık  yaptıktan sonra 2004'de ortağı olduğu Damla Yayınevi'nde yöneticiliğe başladı. 2006 yılı Frankfurt Kitap Fuarı Türkiye  Milli Standı Proje Koordinötü olarak Basın Yayın Birliği  adına görev aldı. 2009-2011 yıllarında Basın Yayın Birliği yönetim  kurulunda ve Genel Sekreter olarak görev yaptı, 2011 yılından  beri Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir. Şimdilik 3  kıtada 13 ülkede 27 şehri gezen Mustafa Doğru gezmeyi sevmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır, İngilizce, Almanca,  İspanyolca bilmektedir.

 

MUSTAFA KARAGÜLLÜOĞLU - GENEL SEKRETER - mustafakaragulluoglu@gmail.com

 

1973 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik  Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi bölümünde 2005 yılında tamamladı.

1997 yılında İz Yayıncılık bünyesinde pazarlama departmanında çalışmaya başlayarak sektöre ilk adımını attı. 2000 yılında yayın  faaliyetlerine başlayan Yeditepe Yayınevi firmasının kuruluşundan  bugüne kurucu ortağı ve genel müdürü olarak çalışmaya  devam etmektedir. Bu görevi bağlamında yayınevinin genel yayın politikasını oluşturup tanıtım ve satış ağı çalışmalarını  yürütmüş, yayınevini sivil toplum çalışmalarında ve özel ortamlarda temsil etmiştir.

2004 yılında Ataç Yayınları ismiyle 2. markasını ve kitapadresi.com internet sitesini kurmuş, 2013 yılında da Tezkire dergisini ve Tezkire Yayıncılık'ı yayın dünyasına tekrar kazandırmıştır.

Basın Yayın Meslek Birliği üyesi ve Basım Yayın Derneği üyesi olup 2011 yılında aynı derneğin yönetim kuruluna seçilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

MELİKE GÜNYÜZ - YÖNETİM KURULU ÜYESİ - melikegunyuz@gmail.com

 

Yirmi yılı aşkın bir süredir iş hayatında olan Melike Günyüz, Erdem Yayın Grubu’nun genel yayın yönetmenidir. Yayıncılık ve çocuğa yönelik birçok projenin
danışmanlığını yürütmektedir. Onun liderliğinde hazırlanan Türkçe ders kitapları eğitim yayıncılığı tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Hâlen yönetici olduğu
yayınevine; yılın en iyi yayınevi, yılın en iyi resimli çocuk kitabı gibi birçok alanda ödül kazandırmıştır. Dönem dönem üniversitelerde ders vermekte, öğretmen eğitimlerine katılmakta ve yazar kimliği ile çeşitli uluslararası etkinliklerde yer almaktadır. Türkiye’nin en önemli iş adamları derneklerinden biri olan Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) ilk kadın yönetim kurulu üyesidir ve Türk siyasi hayatına yön veren birçok ekonomik, kültürel ve iş dünyasına ait raporların yayın sürecini yönetmektedir.
Melike Günyüz, hem profesyonel çalışma hayatını hem de STK çalışmalarını; okuma kültürünün yaygınlaştırılması, Türk edebiyatının uluslararası alanda tanınması, bütün çocukların iyi kitaplarla buluşması, Türk yayıncılık sektörünün daha etkin lobi çalışmaları içinde yer alması yönünde sürdürmektedir.
Yirmiden fazla çocuk kitabı yazan Günyüz’ün kitapları, yabancı dile en çok çevrilen çocuk kitapları arasındadır: Sırpça, Bulgarca, Arapça, Almanca, Çince, İngilizce, Arnavutça ve Koreceye çevrilmiştir.
Basın Yayın Birliği'nde Başkan Yardımcısı, IWF Türkiye Kurucu Üyesi, TÜRGEV Mütevelli Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk Edebiyatçıları Birliği Üyesi gibi görevleri hâlâ sürdürmektedir.

 

EMRAH KISAKÜREK - YÖNETİM KURULU ÜYESİ - emrah_kisakurek@buyukdogu.com.tr 

 


 1972 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini İstanbul Özel Kalamış Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi  ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü 1996 yılında bitirdikten sonra, Büyük Doğu Yayınları’nda çalışmaya başladı.  1973’te  Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK’in kurduğu ve kendi  eserlerinin yayınını yapan yayınevinin 2008’de limited şirket  olmasıyla birlikte şirket ortağı ve Genel Koordinötör olarak görev yapmaya başladı. Evli ve 1 çocuk babasıdır.